Odzyskaj zdolność ruchową

Fizjoterapeuta zajmuje się leczeniem odwracalnych zaburzeń funkcjonalnych układu ruchowego, nerwowego, oddechowego, sercowo-naczyniowego, limfatycznego, moczowego oraz trawiennego. Stosowane w terapii metody są w pełni naturalne i bazują na wykorzystaniu reakcji organizmu na różnego rodzaju bodźce, w tym fizyczne, termiczne, kinetyczne oraz mechaniczne. Odpowiednio dobrane do danego przypadku mogą przynieść wręcz spektakularne efekty przywracając pacjentowi komfort życia oraz pełną sprawność.

Wiedza, doświadczenie, rozwój

Naszą kadrę budujemy w oparciu o zespół kompetentnych, nieustannie poszerzających swoje kwalifikacje specjalistów. Wieloletnie doświadczenie w pracy z różnymi grupami wiekowymi ułatwia im szybkie nawiązanie relacji z każdym pacjentem, co z kolei przekłada się na wymierne efekty w terapii.

Wszechstronna terapia i usprawnianie

W zakres świadczonych przez nas usług wchodzi między innymi:

  • leczenie przewlekłych bólów mięśniowych
  • rekonwalescencja pourazowa
  • rehabilitacja poudarowa i pozawałowa
  • usprawnianie seniorów
  • rehabilitacja po zabiegach operacyjnych
  • korekta wad postawy

Skrupulatne rozpoznanie

Podstawą każdej terapii jest zawsze precyzyjne rozpoznanie problemu, dlatego w czasie pierwszej wizyty fizjoterapeuta zapoznaje się z historią choroby, jej dokumentacją oraz wynikami dotychczas przeprowadzonych badań. Następnie, uzyskaną w ten sposób wiedzę, poszerza o wywiad i szczegółowe badanie uzyskując w ten sposób kompleksowy obraz dolegliwości. Dopiero na końcu, na bazie ogółu zebranych informacji, dobiera ściśle dopasowane do potrzeb danego pacjenta leczenie.

Kompleksowe podejście

Naszym celem jest nie tylko eliminacja danej jednostki chorobowej, ale również jej przyczyny, dlatego do każdego pacjenta podchodzimy holistycznie. Dążymy do budowania świadomości oraz wpajania właściwych nawyków i zachowań, co nie tylko przyspiesza powrót do aktywnego trybu życia, ale również niweluje ryzyko wystąpienia kolejnych problemów w przyszłości.

Siła zaangażowania

Zdajemy sobie sprawę, że sama praca specjalisty to nie wszystko. Równie ważne jest zaangażowanie pacjenta, dlatego na każdym kroku zachęcamy naszych podopiecznych do autoterapii. W ten, sposób, dzięki ich aktywnemu i świadomemu uczestnictwu w rehabilitacji, jesteśmy w stanie znacznie przyspieszyć powrót do pełni zdrowia.

Dogodna lokalizacja

Zdając sobie sprawę, że dla wielu chorych dotarcie do położonego na uboczu gabinetu może być często utrudnione lub wręcz niemożliwe, zadbaliśmy o przemyślaną lokalizację naszych placówek. Trzy z nich znajdują się w samych centrach największych szczecińskich osiedli, trzy natomiast w pobliskich miejscowościach.