Skip to main content

Usługi bezpłatne w ramach NFZ

Od pierwszych dni działalności postawiliśmy sobie za cel służbę życiu i zdrowiu ludzkiemu. Chcieliśmy przy tym, aby nasze usługi były dostępne dla każdego, dlatego priorytetem stało się dla nas opracowanie jak najdoskonalszej oferty świadczeń medycznych realizowanych w ramach NFZ. W efekcie funkcjonowanie przychodni Balticmed opiera się na połączeniu wiedzy i doświadczenia naszych lekarzy oraz zdolności organizacyjnych reszty personelu. Dzięki temu nie uświadczysz u nas zmory większości publicznych placówek medycznych, jaką są kolejki i tłok w poczekalni. Bez  problemu umówisz wizytę telefonicznie w dogodnym dla Ciebie terminie, a my zadbamy, aby wszystko odbyło się w przyjaznej atmosferze oraz z korzyścią dla Twojego zdrowia. Co istotne, nie uznajemy popularnego systemu numerków. U nas przychodzisz na konkretną godzinę i to o niej zostajesz przyjęty.

Nasza przychodnia posiada podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na podstawową opiekę medyczną. W ramach NFZ możecie bezpłatnie korzystać z usług lekarzy rodzinnych, pediatrów i internistów we wszystkich placówkach Balticmed, jak również z naszych laboratoriów medycznych i sprzętu USG. Warunkiem jest uprzednie wypełnienie deklaracji wyboru lekarza (deklaracje do pobrania pod adresem http://www.nfz.gov.pl/dla-swiadczeniodawcy/pliki-do-pobrania/druki/) i dostarczenie jej do nas w dniu wizyty.

Badania diagnostyczne na miejscu

Przy każdej z naszych przychodni znajduje się punkt pobrań laboratorium medycznego, a część placówek posiada także pracownię diagnostyki ultrasonograficznej. Dzięki temu nie będziemy Cię odsyłać na przeciwległy kraniec miasta. Komplet badań wykonamy nieodpłatnie na miejscu, w eleganckich, nowoczesnych wnętrzach. Nie stracisz czasu i, co istotne w przypadku gorszego samopoczucia, oszczędzimy Ci dodatkowego wysiłku, zmęczenia, stresu i ryzyka ekspozycji na nowe patogeny. Szybko też otrzymasz wszystkie wyniki, co pozwoli nam na sprawne postawienie trafnej diagnozy oraz wdrożenie optymalnego leczenia.

Lekarz rodzinny, internista, pediatra

W przychodniach Balticmed możesz skorzystać z porady lekarza rodzinnego, internisty oraz pediatry, dzięki czemu nasza oferta obejmie wszystkich Twoich bliskich, od dzieci począwszy, a na babci skończywszy. Tę pierwszą pozycję docenią zwłaszcza rodzice świadomi, że wizyta u lekarza, jak i sama choroba są zwykle ciężkim przeżyciem nie tylko dla malucha, ale również dla nich samych. Mając to na uwadze w Balticmed otaczamy najmłodszych pacjentów szczególną troską. Starając się nawiązać z nimi oparte na zaufaniu relacje, od dzieciństwa wpajamy im właściwe zachowania, które w przyszłości zaprocentują lepszym stanem zdrowia i pozwolą uniknąć towarzyszącego wielu dorosłym strachu przed lekarzem.

BADANIA DIAGNOSTYCZNE

Lekarz pierwszego kontaktu jest zobowiązany wystawić pacjentowi skierowanie na badania diagnostyczne, które znajdują się w zakresie jego kompetencji, o ile są one niezbędne do postawienia ostatecznej diagnozy. Zalecone badania diagnostyczne są bezpłatne i pacjent powinien wykonać je we wskazanym przez lekarza laboratorium. Badania specjalistyczne, takie jak kolonoskopia czy gastroskopia mogą byś wykonane w dowolnej placówce świadczącej takie usługi i posiadającej umowę z NFZ.

TELEFONICZNA REZERWACJA WIZYT

Atutem naszych placówek jest brak konieczności wielodniowego, a czasami nawet wielotygodniowego oczekiwania na wolny termin. Wszystko odbywa się szybko, sprawnie, z troską o najwyższy poziom świadczonych usług i w przyjaznej atmosferze. Dużym plusem Balticmed jest też brak tak popularnych w ochronie zdrowia numerków. Wizyty rezerwowane są telefonicznie na konkretną godzinę, dzięki czemu nie ma u nas kolejek, a każdy chory ma zapewniony szybki dostęp do lekarza.

jak zostać pacjentem balticmed?

1

Pobierz deklarację wyboru personelu medycznego ze strony Narodowego Funduszu Zdrowia. Wydrukowane deklaracje są też dostępne w każdej z naszych przychodni, dlatego też zapisać można się bezpośrednio w każdej naszej placówce.

2

Wydrukuj deklaracją i wypełnij używając swoich danych osobowych

3

Wypełnioną deklarację należy dostarczyć do jednej z naszych placówek

4

Po dostarczeniu deklaracji możesz korzystać ze wszystkich naszych przychodni (zarówno w Szczecinie jak i poza Szczecinem)

1

Kliknij w link zawierający naszą instrukcję i postępuj zgodnie ze wskazówkami.

2

Po skutecznym złożeniu e-deklaracji otrzymasz e-mail z adresu edeklaracje@pacjent.gov.pl potwierdzający jej złożenie.

3

Jako przychodnie dostaniemy Twoje zgłoszenie do weryfikacji, które zwykle w ciągu 24h zostaje zaakceptowane.

4

Po akceptacji możesz korzystać ze wszystkich naszych placówek oraz wszystkich lekarzy konsultujących pacjentów w ramach ubezpieczenia z NFZ.

lekarz rodzinny

pediatra

szkoła rodzenia

profilaktyka