Świadczymy bezpłatne usługi w ramach NFZ

Do szkoły rodzenia możesz zapisać się w każdej naszej przychodni oraz na miejscu, w szkole rodzenia. Wystarczy wypełnić deklarację o wyborze położnej.

Pobierz deklarację

tel: 727 68 68 68 – Katarzyna Misiuk

Szczecin
ul. Lewandowskiego 36

Kolejny termin zajęć

04.02.2020

godz. 10:00
(Prowadzi Katarzyna Misiuk)

04.02.2020

godz. 15:00
(Prowadzi Katarzyna Misiuk)

04.02.2020

godz. 16:15
(Prowadzi Katarzyna Misiuk)

04.02.2020

godz. 17:30
(Prowadzi Katarzyna Misiuk)

04.03.2020

godz. 10:00
(Prowadzi Katarzyna Misiuk)

04.03.2020

godz. 15:00
(Prowadzi Katarzyna Misiuk)

04.03.2020

godz. 16:15
(Prowadzi Katarzyna Misiuk)

04.03.2020

godz. 17:30
(Prowadzi Katarzyna Misiuk)

Zapisz się do szkoły rodzenia


Przygotujemy Cię do nowej roli w życiu

Narodziny dziecka są jednym z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w życiu każdego z nas, jednak czas ten obfituje również w liczne troski, niepokoje i napięcia. Jedną z najlepszych metod radzenia sobie z tymi problemami (i zapobiegania przyszłym) jest edukacja oferowana przez szkołę rodzenia. Odbywające się w przyjaznej atmosferze, w grupie innych przyszłych mam seminaria pozwalają nie tylko zdobyć potrzebną wiedzę, ale również nawiązać nowe relacje towarzyskie, znaleźć wsparcie i zrozumienie.

Odkryj w sobie rodzica

Szkoła rodzenia dedykowana jest kobietom, które ukończyły 20 tydzień ciąży i są na etapie wyboru położnej środowiskowo-rodzinnej. Zajęcia odbywają się w kameralnych grupach liczących maksymalnie 10 par. Starannie opracowana formuła kursu stanowiąca kombinację tradycyjnego wykładu i zajęć praktycznych pozwala na przekazanie w przystępny sposób całej potrzebnej na nowym etapie życia wiedzy. W naszej Szkole Rodzenia poruszamy między innymi zagadnienie porodu aktywnego oraz naturalnych metod łagodzenia bólu porodowego. Uczymy się technik relaksacji, oddychania, masażu oraz pozycji wertykalnych. Szeroko omawiamy problematykę karmienia naturalnego jako optymalnego sposobu żywienia niemowlęcia oraz uczymy przyszłych rodziców pielęgnacji noworodka, w tym chwytania, przebierania i kąpania. Każdemu uczestnikowi zajęć poświęcamy maksymalną ilość czasu cierpliwie odpowiadając na wszelkie pytania, rozwiewając wątpliwości i obawy.

Fachowa opieka poporodowa

Zdajemy sobie sprawę, że wdrożenie się w nową rolę wymaga czasu, dlatego świadczymy usługi w ramach opieki poporodowej nad matką i dzieckiem na terenie Szczecina, Polic, Goleniowa, Stepnicy, Przybiernowa, Czaplinka, Kalisza Pomorskiego i ich okolic. Nasza położna dojeżdża do domu pacjentki, gdzie służy radą i pomocą oraz przeprowadza kontrolę zdrowia noworodka. Ocenia między innymi masę ciała, kolor skóry, stan pępka oraz odruchy neurologiczne. Pozwala to na szybkie wykrycie wszelkich nieprawidłowości i usunięcie ich przyczyny, co tym samym zapobiega poważniejszym problemom w przyszłości. Dodatkowo położna pomaga w rozwiązywania problemów z laktacją oraz radzi w sprawach żywienia, szczepień, suplementacji, spacerów i pielęgnacji.

Wybieraj świadomie

Polskie prawo umożliwia wybór położnej nie związanej z przychodnią, do której jesteś zapisana ze względu na lekarza rodzinnego, dlatego warto dokonać świadomej, poprzedzonej rozeznaniem sytuacji decyzji. Następnie wystarczy złożyć deklarację wyboru położnej podstawowej opieki zdrowotnej w miejscu świadczenia usług zyskując tym samym pewność, że zarówno Ty, jak i Twoje dziecko będziecie w najlepszych rękach.

Nieocenione korzyści

Wybierając położną POZ jeszcze przed porodem zapewniasz sobie komfort psychiczny i fachowe wsparcie na każdym kroku. Odpowiednio wcześnie poznajesz osobę, która będzie się opiekować Tobą i Twoim dzieckiem, co daje szansę na zbudowanie opartej na zaufaniu i przyjaźni relacji. Dzięki temu masz pewność, że po powrocie do domu nie zostaniesz sama z narastającymi problemami i wątpliwościami. Wystarczy, że zadzwonisz do nas dzień przed opuszczeniem szpitala, a natychmiast po powrocie do domu otrzymasz profesjonalną pomoc. Dodatkowo, będziesz mogła skorzystać z edukacji przedporodowej, która przygotuje Cię do radzenia sobie z ciążą, porodem i połogiem.