Skip to main content

Badanie ultrasonograficzne

Badanie ultrasonograficzne, powszechnie określane skrótem USG, to jedno z podstawowych, powszechnie dostępnych i wykonywanych badań we współczesnej diagnostyce obrazowej. Ta nieinwazyjna, w pełni bezpieczna i bezbolesna metoda wykorzystuje zjawisko rozchodzenia się i odbicia fal ultradźwiękowych na granicy struktur o różnych gęstościach. Tym samym USG pozwala na precyzyjną ocenę wielkości, kształtu i struktury badanego narządu oraz szybkie wykrycie wszelkich nieprawidłowości. Naszym klientom oferujemy pełne spectrum badań ultrasonograficznych przy użyciu najnowszej generacji urządzeń, pod okiem doświadczonych lekarzy specjalizujących się w danych dziedzinach. Dzięki temu nasi pacjenci mają możliwość uzyskania porady specjalistycznej na miejscu, bez, bądź co bądź, uciążliwej konieczności umawiania się na wizytę do kolejnego lekarza, w innej przychodni. Dodatkowym atutem naszych placówek są szybkie terminy oraz możliwość ustalenia konsultacji w dogodnym dla chorego dniu i o pasującej godzinie.

USG tarczycy

USG tarczycy stanowi nieocenione źródło wiedzy w diagnostyce niedoczynności i nadczynności tego gruczołu. Wskazaniem do przeprowadzenia badania jest zwykle nieprawidłowy poziom badania laboratoryjnego TSH, powiększenie obwodu szyi lub jakiekolwiek wyczuwalne zmiany w jej obrębie.

USG jamy brzusznej

Wskazaniem do przeprowadzenia badania jest podejrzenie chorób w obrębie narządów jamy brzusznej, w tym wątroby, nerek, trzustki i dróg żółciowych. W dniu badania pacjent musi być na czczo, a co najmniej na godzinę przed wizytą nie powinien palić papierosów.

USG węzłów chłonnych

Badanie to wykonuje się w przypadku powiększenia którejkolwiek z grup węzłów chłonnych. Pomaga ocenić ich wielkość, ilość oraz budowę, a tym samym określić jakiekolwiek odstępstwa od normy. Nie wymaga żadnych przygotowań ze strony pacjenta.

USG układu moczowego

Jest to rozszerzone USG jamy brzusznej ze zwróceniem szczególnej uwagi na pęcherz moczowy oraz, w przypadku mężczyzn, gruczoł krokowy. W dniu wizyty pacjent musi być na czczo, a godzinę przed badaniem powinien wypić przynajmniej 1 litr wody niegazowanej.

USG jąder

Najczęstsze przesłanki do wykonania USG jąder tu ich powiększenie, bolesność, uraz lub wyczuwalne guzy oraz zmiany, również niebolesne. Badanie pozwala na wczesne zdiagnozowanie ewentualnego problemu i podjęcie odpowiedniego leczenia. Nie wymaga przygotowania ze strony pacjenta.

USG piersi

Jako ważne badanie profilaktyczne powinno być wykonywane systematycznie, najlepiej co 1-2 lata przez kobiety w każdym wieku. Dodatkowym wskazaniem są wszelkie zmiany i nieprawidłowości w budowie piersi. Zabieg nie wymaga przygotowań ze strony pacjenta.

USG powłok brzusznych

USG powłok brzusznych obejmuje badanie struktury skóry, tkanki podskórnej, powięzi, mięśni, ścięgien, więzadeł oraz otrzewnej. Badanie to ma bardzo duże znaczenie u sportowców, głównie w przypadku diagnostyki w kierunku przepukliny. Nie wymaga przygotowania ze strony pacjenta.

USG ślinianek

Wskazaniem do badania jest ból w okolicy ślinianki, jej powiększenie lub wyczuwalne zmiany. Szczególne znaczenie ma w przypadku niebolesnego powiększenia gruczołu. USG ślinianek nie wymaga żadnego przygotowania ze strony pacjenta.

CENNIK

Sprawdź ceny konsultacji w wybranej przez Ciebie placówce:

Cennik

Łatwa dostępność, minimum formalności

Diagnostykę ultrasonograficzną wykonujemy w placówkach zlokalizowanych w Szczecinie – Śródmieściu, Policach i Kaliszu Pomorskim ( dokładne dane teleadresowe dostępne w zakładce „kontakt” ). Bez względu na wiek pacjenta, do przeprowadzenia badania nie wymagamy skierowania od lekarza rodzinnego.

Dostępne w placówkach: