Skip to main content

Endokrynolog to lekarz, którego specjalizacja obejmuje funkcjonowanie gruczołów wydzielania wewnętrznego, wytwarzane przez nie hormony i choroby spowodowane zaburzeniami czynności układu dokrewnego. Z jego pracą związane są takie schorzenia, jak nadczynność lub niedoczynność tarczycy, choroby przysadki mózgowej, niepłodność na tle hormonalnym czy zespół metaboliczny. Zdecydowaną większość pacjentów poradni endokrynologicznych stanowią kobiety, ponieważ, jak pokazują statystyki, to one znacznie częściej cierpią na zaburzenia hormonalne, zwłaszcza choroby tarczycy.

Niepokojące objawy

Do endokrynologa należy się zgłosić w sytuacji zaobserwowania zmian w wyglądzie twarzy i szyi, nagłych spadków lub wzrostów masy ciała, zaburzeń miesiączkowania i trudności w zajściu w ciążę. Wśród niepokojących objawów należy też zwrócić szczególną uwagę na uderzenia gorąca, nadmierną potliwość, bóle głowy, obrzęki, wahania nastrojów oraz chroniczne zmęczenie. Szczególną uwagę na te i podobne symptomy powinny zwrócić przede wszystkim kobiety planujące ciążę, niedoczynność tarczycy bardzo często stanowi bowiem przyczynę poronień i przedwczesnych porodów.

Od rozpoznania do wyleczenia

W placówkach Balticmed do Waszej dyspozycji pozostają najlepsi specjaliści z dziedziny endokrynologii. Wykorzystując swoją wiedzę i umiejętności poparte najnowszymi technologiami diagnostycznymi, przeprowadzą Was przez wszystkie etapy leczenia, od rozpoznania, poprzez opracowanie zindywidualizowanej terapii, aż do poprawy stanu zdrowia i samopoczucia. Ponadto, w razie potrzeby i dla uzyskania pełnego, wielowymiarowego obrazu problemu, zostaniecie skierowani na konsultacje do innych specjalistów.

CENNIK

Sprawdź ceny konsultacji w wybranej przez Ciebie placówce:

Cennik

Dostępne w placówkach:

Przychodnia Kalisz Pomorski

Centrum Medyczne Kaszubska