Skip to main content

Ginekolog to lekarz zajmujący się profilaktyką, diagnozowaniem oraz leczeniem chorób żeńskich narządów płciowych. Specjalizacja ta jest silnie związana z położnictwem, czyli dziedziną medycyny, w zakres której wchodzi opieka w okresie ciąży, porodu oraz połogu. Do ginekologa powinna się udać każda kobieta, która ukończyła szesnasty rok życia lub rozpoczęła współżycie seksualne. Kolejne badania, nawet w sytuacji braku jakichkolwiek dolegliwości, należy przeprowadzać systematycznie, co najmniej jeden raz do roku. Takie podejście przyczynia się do wczesnego wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości, co znacząco zwiększa szanse na szybki i pełen powrót do zdrowia. Jednym słowem, konsultacja ginekologiczna to podstawa zdrowia kobiety na każdym etapie jej życia i jednocześnie pierwszy etap opieki nad znajdującym się w łonie matki dzieckiem.

Niepokojące objawy

Wyraźnym sygnałem do konsultacji ginekologicznej są zaburzenia miesiączkowania, ból podczas współżycia, problemy z płodnością, zmiany w konsystencji, wyglądzie, zapachu oraz ilości wydzieli pochwowej lub złe samopoczucie w czasie przyjmowania środków antykoncepcyjnych. Do specjalisty należy się też zgłosić w sytuacji podejrzenia ciąży celem jej potwierdzenia oraz dalszego monitorowania stanu zdrowia matki i dziecka. Do najczęstszych chorób, z jakimi ma do czynienia ginekolog zaliczamy zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne pochwy i wewnętrznego narządu rodnego, niepłodność, dolegliwości okresu przekwitania, nowotwory i choroby weneryczne. Ponadto, lekarz ten służy również radą przy doborze optymalnej dla danej kobiety metody antykoncepcji oraz udziela wskazówek w kwestii poczęcia.

Nasza misja

Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu kobiet wizyta w poradni ginekologicznej może być nieco stresująca, dlatego dokładamy wszelkich starań aby każda pacjentka, bez względu na wiek czy problem zdrowotny, mogła poczuć się naszym gabinecie bezpiecznie i komfortowo. Wizyta zawsze odbywa się w zgodzie z założeniami etyki lekarskiej i towarzyszy jej atmosfera zrozumienia, życzliwości oraz zaufania. Naszą misją jest służenie radą i pomocą na każdym kroku z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjentki. W tym celu nieustannie rozwijamy naszą wiedzę naukowo-medyczną oraz testujemy i wdrażamy najnowsze metody diagnostyczne i terapeutyczne.

USG ginekologiczne

W Balticmed wykonujemy USG ginekologiczne zarówno profilaktycznie, celem oceny stanu narządów rodnych kobiety, jak i przy podejrzeniu oraz leczeniu schorzeń organów płciowych. Pracujemy na nowoczesnym, wysokiej klasy sprzęcie, co umożliwia nam formułowanie szybkiej i trafnej diagnozy. W większości przypadków badanie wykonywane jest dopochwowo, w niektórych jednak sytuacjach istnieje możliwość przeprowadzenia go przez powłoki brzuszne.

CENNIK

Sprawdź ceny konsultacji w wybranej przez Ciebie placówce:

Cennik

Dostępne w placówkach:

Przychodnia Kalisz Pomorski