Skip to main content

Laryngolog, a dokładniej otolaryngolog zajmuje się profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem dolegliwości dotyczących niektórych narządów głowy i szyi, w tym gardła, nosa i całego narządu słuchu i równowagi. W zakresie jego kompetencji znajdują się również kości skroni i zatok przynosowych, a także jama ustna, ślinianki i krtań. 

Złożone postępowanie terapeutyczne

Terapii laryngologicznej podlega szeroki wachlarz dolegliwości, począwszy od chorób mniej groźnych, takich jak zapalenie ucha, gardła, krtani, szumy uszne czy bezdech nocny, aż do dolegliwości przewlekłych, w tym nowotworów okolic głowy i szyi. Co istotne, w wielu przypadkach postępowanie jest złożone i obejmuje nie tylko farmakologię, ale, również leczenie chirurgiczne, w tym chirurgię zatok przynosowych, języka, czy gruczołów ślinowych.  W niektórych sytuacjach wykonywane przez specjalistę zabiegi mają na celu wyeliminowanie wad wrodzonych, jednak najczęściej sprowadzają się do usuwania nabytych zmian patologicznych.

Badanie laryngologiczne

W trakcie konsultacji lekarz laryngolog przeprowadza wnikliwy wywiad z pacjentem oraz kompleksowe badanie fizykalne obejmujące między innymi ocenę węzłów chłonnych szyi, badanie jamy ustnej i gardła, badanie otoskopowe i rynoskopowe, a także badanie krtani. Następnie, jeżeli to konieczne, za pomocą endoskopu lub wziernika weryfikuje stan nosa, ucha, gardła lub jamy ustnej chorego. Podczas wizyty specjalista może też przeprowadzić kontrolę audiologiczną słuchu, a także badanie ultrasonograficzne np. węzłów chłonnych czy ślinianek. W razie konieczności, dla uzyskania pełnego obrazu przypadku, laryngolog zleca dalszą diagnostykę. Konsultacja laryngologiczna nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. 

Precyzyjna diagnostyka

W naszych gabinetach realizujemy kompleksowe badania z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu otolaryngologicznego. W razie potrzeby pobieramy na miejscu wymazy z jamy ustnej, gardła czy nosa celem przeprowadzenia testów mikrobiologicznych i zastosowania skuteczniejszego leczenia. Nasi specjaliści to laryngolodzy z bogatym doświadczeniem zawodowym i szeroką, nieustannie pogłębianą wiedzą, dzięki czemu świadczone usługi odpowiadają najwyższym standardom, a efekty zabiegów stanowią źródło satysfakcji wielu pacjentów i przekładają się na znaczącą poprawę jakości ich życia.

CENNIK

Sprawdź ceny konsultacji w wybranej przez Ciebie placówce:

Cennik

Dostępne w placówkach:

Przychodnia Kalisz Pomorski