Skip to main content

Neurologia jest dziedziną medycyny zajmującą się diagnostyką i leczeniem chorób związanych z ośrodkowym i obwodowym układem nerwowym, na które składają się: mózgowie, rdzeń kręgowy, nerwy rdzeniowe i obwodowe. Choroby neurologiczne mogą się rozwijać jako schorzenia pierwotne lub powikłania będące następstwem innych dolegliwości, na przykład cukrzycy lub miażdżycy. Mogą mieć dramatyczny przebieg prowadząc do upośledzenie ośrodków kontrolujących podstawowe funkcje życiowe organizmu, takie jak krążenie, czy nawet oddychanie, jednak najczęściej objawiają się dolegliwościami bólowymi, drętwieniem, zaburzeniami czucia czy osłabieniem siły mięśniowej

Precyzyjne rozpoznanie

Diagnostyka chorób układu nerwowego oparta jest na bardzo szczegółowym wywiadzie oraz badaniu podmiotowym obejmującym oględziny budowy ciała, badanie kończyn, głowy oraz tułowia, badanie czucia, chodu i mowy, a także wiele innych. To pozornie mało imponujące postępowanie w rękach doświadczonego specjalisty staje się potężnym narzędziem diagnostycznym umożliwiającym wykrycie podłoża problemu oraz optymalne dobranie i wdrożenie leczenia. Co niemniej ważne, nierzadko pozwala wykryć problemy, których nie sposób zlokalizować za pomocą najbardziej nawet zaawansowanych technik laboratoryjnych.

Im wcześniej, tym lepiej

Dolegliwości neurologicznych pod żadnym pozorem nie powinno się bagatelizować. Uporczywe bóle, zawroty głowy, migreny, utraty pamięci, omdlenia, drętwienie kończyn lub niedowłady, zaburzenia czucia, równowagi czy funkcji intelektualnych… Wszystkie te problemy często świadczą o rozwijających się problemach ze strony ośrodkowego lub obwodowego układu nerwowego i zignorowane mogą mieć fatalne i nieodwracalne następstwa, dlatego tak ważne jest jak najszybsze zgłoszenie się do specjalisty. Przed wizytą warto przygotować listę wszystkich stosowanych leków, aktualne wyniki badań laboratoryjnych i obrazowych oraz zabrać ze sobą dotychczasową dokumentację medyczną.

Neurolog dziecięcy

Zbyt spokojne lub nadpobudliwe dziecko? Tiki, asymetria ciała, nieprawidłowe napięcie mięśni, problemy ze snem? Zaburzenia chodu, regres w rozwoju, utrudniony kontakt z otoczeniem? Jeżeli cokolwiek w zachowaniu Twojego dziecka budzi wątpliwości, nie czekaj na rozwój wypadków. Przyprowadź swoją pociechę do nas i rozwiąż problem, zanim się rozwinie w poważną jednostkę chorobową. W Balticmed dysponujemy wykwalifikowaną kadrą specjalistów z bogatym doświadczeniem w pracy z najmłodszymi pacjentami, który poza fachową pomocą zapewnią Twojemu dziecku życzliwe i przyjazne podejście.

CENNIK

Sprawdź ceny konsultacji w wybranej przez Ciebie placówce:

Cennik

Dostępne w placówkach:

Przychodnia Kalisz Pomorski

Centrum Medyczne Kaszubska