Skip to main content

Ortopeda zajmuje się rozpoznawaniem chorób oraz urazów związanych z narządem ruchu. Jego domeną są problemy wynikające przede wszystkim z nieprawidłowego funkcjonowania układu szkieletowego (za wyjątkiem czaszki), jak również więzadeł, stawów, mięśni, nerwów oraz naczyń. Ta obszerna gałąź medycyny leczy między innymi wady postawy, zmiany zwyrodnieniowe, różnego rodzaju stany zapalne, zakażenia kości lub stawów, uszkodzenia nerwów obwodowych, występujące w obrębie narządu ruchu choroby nowotworowe, dolegliwości ze strony układu mięśniowego, niektóre przypadłości metaboliczne, a nawet uwarunkowania genetyczne.

Złamania, zwichnięcia, skręcenia…

Najliczniejszą grupę pacjentów trafiających do poradni ortopedycznej stanowią osoby ze złamaniami, zwichnięciami czy skręceniami, czyli problemami stosunkowo łatwymi do rozpoznania. Zaraz za nimi plasują się choroby zwyrodnieniowe stawów, na przykład stawu kolanowego lub biodrowego, a także urazy i choroby stawu kolanowego skutkujące uszkodzeniem łękotki, więzadeł i chrząstki stawowej. Oprócz tego leczymy urazy sportowe, wady postawy i stóp, bóle pleców, barków, bioder oraz kolan. Posiadamy bogate doświadczenie w pracy zarówno z osobami dorosłymi, starszymi, jak i małymi dziećmi. Dzięki temu z każdym jesteśmy w stanie nawiązać tak ważną dla powodzenia leczenia i rehabilitacji nić porozumienia.

Kompleksowe podejście

W naszej pracy wykorzystujemy własną wiedzę i doświadczenie, a także umiejętności przyswojone od kolegów po fachu. Uważnie śledzimy najnowsze osiągnięcia naukowe, farmakologiczne i technologiczne, a gdy te okazują się skuteczne, sięgamy po nie. Stawiamy przede wszystkim na precyzyjne rozpoznanie problemu. Prowadzimy naszych pacjentów przez wszystkie etapy powrotu do zdrowia, począwszy od konsultacji, poprzez zaawansowaną diagnostykę aż do przywrócenia pełni sprawności. Do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie, z równym zaangażowaniem dobierając optymalną drogę leczenia oraz, w razie potrzeby, rehabilitacji. Współpracujemy z najlepszymi specjalistami zarówno z dziedziny ortopedii, jak i powiązanych gałęzi medycyny, w tym reumatologii, neurochirurgii, fizjoterapii czy diagnostyki obrazowej.

Ortopeda dziecięcy

Wczesna interwencja specjalisty daje szansę na pełne wyleczenie wad i dysfunkcji, dlatego ważne miejsce w naszej przychodni zajmuje ortopedia dziecięca. Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem wad wrodzonych i nabytych, takich jak płaskostopie, dysplazja stawu biodrowego, skolioza, kręcz szyi i wiele innych. Szczególny nacisk kładziemy na profilaktykę i edukację dokładając wszelkich starań, aby nasi najmłodsi pacjenci mogli się cieszyć pełnią zdrowia i sprawności zarówno w dzieciństwie, jak i później, w dorosłym życiu.

CENNIK

Sprawdź ceny konsultacji w wybranej przez Ciebie placówce:

Cennik

Dostępne w placówkach:

Przychodnia Police

Przychodnia Kalisz Pomorski

Przychodnia Szczecin Gumieńce

Przychodnia Węgorzyno

Przychodnia Mścice

Ińsko

Centrum Medyczne Kaszubska