Lekarz chorób zakaźnych zajmuje się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką chorób wywoływanych przez bakterie, wirusy, pasożyty oraz grzyby. Taka specjalizacja wymaga bardzo szerokiej wiedzy z różnych gałęzi medycyny, w tym interny, neurologii, dermatologii, wenerologii. Dzięki temu lekarz chorób zakaźnych dysponuję umiejętnościami oraz uprawnieniami do wykonania szerokiego zakresu czynności medycznych. Pozwala mu to nie tylko na podjęcie odpowiednich czynności terapeutycznych, ale również skuteczne powstrzymanie rozprzestrzeniania się choroby.

Nie ryzykuj

Choroby zakaźne często dają skąpe i trudne do rozpoznania objawy, ale za to spustoszenie, jakiego potrafią dokonać w organizmie może być nieodwracalne. Dlatego tak ważna jest wczesna diagnostyka i jak najszybsze podjęcie leczenia. Natychmiastową wizytę u specjalisty zaleca się w sytuacji kontaktu z osobą chorą, zakażonym sprzętem lub kiedy pacjent podejrzewa u siebie symptomy konkretnej choroby. Warto również zgłosić się na konsultację po powrocie z krajów egzotycznych, takich między innymi jak Kenia, Zimbabwe czy popularna Tajlandia. Dodatkowo, do lekarza chorób zakaźnych należy się zgłosić w przypadku podejrzenia boreliozy, mononukleozy, chorób wątroby, zakażeń retrowirusowych, infekcyjnych i zapalnych chorób jelit, a także chorób przenoszonych drogą płciową.

Przebieg wizyty

W czasie wizyty lekarz chorób zakaźnych przeprowadza badanie przedmiotowe, podmiotowe i internistyczne pod kątem podejrzewanej jednostki chorobowej. W razie potrzeby pobiera i kieruje do badań materiały biologiczne, a następnie dokonuje interpretacji otrzymanych wyników. Udziela również pomocy w stanach nagłych i zaostrzeniach przebiegu schorzeń, a w razie konieczności kieruje pacjentów na leczenie szpitalne.

CENNIK

Sprawdź ceny konsultacji w wybranej przez Ciebie placówce:

Cennik

Dostępne w placówkach:

Przychodnia Police