Skip to main content

Badanie w kierunku boreliozy

EPIDEMIA BORELIOZY? NIE CZEKAJ NA OBJAWY!
POSTAW NA DIAGNOSTYKĘ!
20% ZNIŻKI NA BADANIE W KIERUNKU BORELIOZY

O boreliozie, jednej z najbardziej znanych i najgroźniejszych chorób odkleszczowych, słyszy się ostatnio coraz więcej i coraz częściej. Za taki stan rzeczy odpowiada w dużej mierze ocieplenie klimatu, które przyczynia się do wydłużenia okresu aktywności kleszczy, a tym samym do istnej inwazji tych niewielkich, ale szalenie groźnych pajęczaków. Przenoszone przez nie krętki Borreli wywołują niebezpieczne dla zdrowia i życia schorzenie wielonarządowe, którego często oddalone w czasie objawy mocno utrudniają diagnostykę.

Sytuację jeszcze bardziej komplikuje fakt, że chorzy często nie wiedzą, że zostali ugryzieni. Dzieje się tak, ponieważ w ślinie kleszczy znajduje się substancja przeciwbólowa utrudniająca wykrycie pasożyta. Ponadto nadal pokutuje mit, że pierwszym objawem boreliozy jest rumień, podczas gdy najnowsze badania wykazały, że pojawia się on w zaledwie 30% przypadków boreliozy u dorosłych i w 10% przypadków u dzieci. Utrudnia to rozpoznanie choroby we wczesnym etapie, co tym samym bardzo przedłuża leczenie i redukuje szanse na całkowite wyzdrowienie.

Co zatem zrobić w tej na pierwszy rzut oka patowej sytuacji? Najlepszym wyjściem będą regularne badania w kierunku boreliozy.

Specjalnie dla naszych pacjentów wspólnie z naszym partnerem Synevo przygotowaliśmy 20% zniżkę na badanie w kierunku boreliozy (testy Elisa i Western Blot)

Nie jesteś jeszcze naszym pacjentem?
Czy wiesz, że w każdej chwili możesz bezpłatnie zmienić swoją przychodnię i lekarza? Wystarczy wypełnić deklarację wyboru dostępną w naszych przychodniach. Zapewniamy profesjonalną i nowoczesną opiekę pediatry i internisty. W przychodniach Balticmed nie musisz czekać wielu godzin i dni w kolejkach!

root@balticmed

Author root@balticmed

More posts by root@balticmed