Skip to main content

Ciąg dalszy bezpłatnych przesiewowych badań profilaktycznych USG tętnic szyjnych!

Kochani Pacjenci, doskonałych wieści ciąg dalszy! Cieszymy się z dużego zainteresowania bezpłatnymi przesiewowymi badaniami USG tętnic szyjnych i wracamy z informacją o kolejnych terminach! Pamiętajcie, że liczba miejsc jest ograniczona, a badania są dedykowane tylko dla Pacjentów Przychodni Balticmed!

Poniżej terminy kolejnych badań i lokalizacje (kolejne już niebawem!)

  • 𝟐𝟓.𝟏𝟏 𝐰 𝐠𝐨𝐝𝐳. 𝟏𝟒:𝟎𝟎-𝟏𝟖:𝟎𝟎 (Przychodnia Szczecin Warszewo, tel. 884 889 406 warszewo@balticmed.pl)
  • 𝟏𝟒.𝟏𝟐 𝐰 𝐠𝐨𝐝𝐳. 𝟏𝟒:𝟎𝟎-𝟏𝟖:𝟎𝟎 (Przychodnia Szczecin Gumieńce, tel. 91 483 48 64 gumience@balticmed.pl)

W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt z wybraną placówką.

USG tętnic szyjnych to obrazowe badanie diagnostyczne, szczególnie zalecane osobom z podejrzeniem zmian miażdżycowych i podwyższonymi czynnikami ryzyka udaru niedokrwiennego, do których m.in. zaliczamy takie choroby przewlekłe jak nadciśnienie i cukrzyca. Wczesna diagnoza umożliwia wprowadzenie szybkiego leczenia. Badanie jest bezbolesne, nieinwazyjne, bezpieczne, trwa kilka minut i nie trzeba się do niego przygotowywać. Jego regularne wykonywanie może uratować życie!

Badanie wykona nasz dyrektor ds. profilaktyki, dr Jakub Kościuszkiewicz, który ukończył szkolenie specjalizacyjne z zakresu Pediatrii w Klinice Pediatrii, Nefrologii Dziecięcej, Dializoterapii i Leczenia Ostrych Zatruć SPS ZOZ Zdroje. Na drodze swojego rozwoju uczestniczył w licznych konferencjach i zjazdach naukowych. W ramach dalszego samodoskonalenia odbył szereg kursów praktycznych z zakresu ultrasonografii tkanek miękkich oraz naczyń (m.in. w Roztoczańskiej Szkole Ultrasonograficznej). Codzienna praca w Klinice zaowocowała rozbudową pracowni obrazowej i nabyciem wielu bezcennych doświadczeń zawodowych, które teraz wykorzystuje w codziennej pracy.

Pamiętajcie! Wcześnie wykonane badania profilaktyczne, dają szansę na szybsze i skuteczniejsze wdrożenie leczenia. Mogą uratować życie! Dbajcie o siebie i swoich bliskich.

Maciej Skrzetuski

Author Maciej Skrzetuski

More posts by Maciej Skrzetuski