Skip to main content

Co nowego w Balticmed? Doktor Peter Malec w Balticmed Szczecin Gumieńce!

Drodzy Pacjenci, co nowego w Balticmed? Kilka zdań o nowym lekarzu w Balticmed Szczecin-Gumieńce. Przed Wami doktor Peter Malec, który już przyjmuje w przychodni, więc część z Was zdążyła się już zapoznać! Jest nam niezwykle miło powitać doktora na pokładzie Balticmed!

Powinniśmy przejść tutaj do rytualnego napisania notatki biograficznej, ale na wstępie odwrócimy schemat, bo trzeba zaznaczyć niezwykły poziom empatii, komunikatywność i życzliwość doktora, a zdjęcie emanuje wręcz taką pozytywną aurą, prawda? Poza pracą [o której już za chwilę!] doktor Peter Malec pasjonuje się podróżami, kinem, gotowaniem. Uwielbia zwierzęta!

A teraz konkrety. Peter Malec jest lekarzem specjalistą medycyny rodzinnej. Ukończył Pomorski Uniwersytet Medyczny na Wydziale Lekarskim w 2017 roku, a staż podyplomowy odbył w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie. Podczas specjalizacji w Przychodni Rodzinnej uczestniczył w licznych kursach i stażach, poszerzając swoją wiedzę m.in. w pediatrii, chorobach wewnętrznych, kardiologii, chirurgii, ginekologii, dermatologii i psychiatrii, a obecnie pracuje w szczecińskim Balticmed, przy ul Hrubieszowskiej 22a.
Skupia się na komunikatywnym podejściu oraz budowaniu trwałych relacji ze swoimi pacjentami, obejmując opieką zarówno dzieci, jak i dorosłych. Regularnie uczestniczy w kursach i konferencjach naukowych, a w najbliższym czasie planuje poszerzyć swoją wiedzę szczegółowymi kursami w zakresie m.in. ultrasonografii. Jest również członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
Zainteresowania zawodowe? Oczywiście! Skupiają się na opiece całościowej nad pacjentem, w szczególności w obszarach gastrologii, leczenia bólu, zaburzeń odżywiania i psychologii.

Pozostaje życzyć siły, wytrwałości i uśmiechu każdego dnia w pracy i poza nią. Choć patrząc na zdjęcie to wierzymy, że… nieprędko tego zabraknie.

Maciej Skrzetuski

Author Maciej Skrzetuski

More posts by Maciej Skrzetuski