Skip to main content

Co nowego w Szkole Rodzenia? Zapraszamy na nowe zajęcia praktyczne z pielęgnacji noworodka!

Drodzy Przyszli Rodzice, są takie momenty w życiu, że zastanawiacie się czy robicie wszystko dobrze w oczekiwaniu na swojego malucha. Przygotowujecie się czerpiąc informację z różnych źródeł, rozmawiacie na ten temat, uczestniczycie w naszej Szkole Rodzica gdzie macie zajęcia teoretyczne i praktyczne. Dalej jednak zadajecie sobie pytanie – czy mogę zrobić coś jeszcze? Tak! Od teraz możecie! Właśnie dla Was stworzyliśmy dodatkowe zajęcia podczas których skupimy się czynnościach dnia codziennego przy maluchu, czerpiąc z koncepcji NDT Bobath. Czekają nas zatem intensywne ćwiczenia praktyczne! Pierwsze zajęcia już 𝟐𝟕.𝟏𝟎 𝐨 𝐠𝐨𝐝𝐳. 𝟏𝟕:𝟎𝟎!

Choć metoda NDT Bobath jest w szczególności wskazana dla wcześniaków, maluszków z zaburzeniami układu nerwowego i mięśniowo-szkieletowego, to decyzja o jej stosowaniu ma działanie profilaktyczne u wszystkich maluchów! Wasza wiedza z tego zakresu i praktyczna umiejętność jej zastosowania, wpłynie na prawidłowy rozwój i jeszcze większe bezpieczeństwo niemowlaka.

Zajęcia poprowadzi Paulina Kuska, współpracująca z naszą Szkołą Rodzenia, specjalizująca się w przyjaznej pielęgnacji noworodka przy pomocy metody NDT Bobath. Zajęcia będą trwały ok. 60 min, czym się dokładnie zajmiemy podczas ich trwania? Czynnościami dnia codziennego: m.in. podnoszeniem, ubieraniem, pozycjami do noszenia, karmienia, odbicia, rolą kontaktu wzrokowego, czy kwestiami dobrania odpowiednich urządzeń w codziennym funkcjonowaniu z maluchem. Skupimy się na praktyce, w której wykorzystamy kupione do tego celu lalki. Zajęcia są odpłatne (90 zł/os., lub 130 zł/para).

Jak się zapisać? Zadzwoń pod nr 𝟕𝟐𝟕 𝟔𝟖 𝟔𝟖 𝟔𝟖, lub wyślij maila na adres 𝐬𝐳𝐤𝐨𝐥𝐚𝐫𝐨𝐝𝐳𝐞𝐧𝐢𝐚@𝐛𝐚𝐥𝐭𝐢𝐜𝐦𝐞𝐝.𝐩𝐥. Pamiętajcie, że jesteśmy po to aby wspierać Was przez cały czas wyczekiwania malucha i po jego narodzinach, po to aby odpowiadać na Wasze pytania i być zawsze przy Was kiedy tego potrzebujecie.

Maciej Skrzetuski

Author Maciej Skrzetuski

More posts by Maciej Skrzetuski