Skip to main content

dr n. med. Izabella Jarecka

Same dobre wiadomości w Balticmed. Jest nam bardzo miło poinformować, że do zespołu naszych specjalistów w Policach  dołączyła Pani dr n. med. Izabella Jarecka

  • Absolwentka Wydziału Lekarskiego Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie.
  • Przez wiele lat była nauczycielem akademickim, na stanowisku asystenta i adiunkta  w Klinice Chorób Zakaźnych, Tropikalnych i Nabytych Niedoborów Immunologicznych Pomorskiej Akademii Medycznej.
  • Przez 20 lat pracowała jako lekarz w Oddziale Obserwacyjno – Zakaźnym a także w Oddziale Hepatologii w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie
    Posiada specjalizację z chorób wewnętrznych (internista) i  chorób zakaźnych oraz tytuł doktora nauk medycznych.
  • W przychodni Balticmed Pani Doktor przyjmuje pacjentów dorosłych.

Dodatkowym atutem jest fakt,  iż Pani Doktor Izabella Jarecka jest specjalistą chorób zakaźnych. Świadczenia specjalistyczne w ramach diagnostyki hepatologicznej (chorób wątroby) i  chorób zakaźnych (m.in.  boreliozy) to zakres, którym zajmuje się na co dzień i w związku z tym także w tej dziedzinie może służyć pacjentom profesjonalną pomocą. Wykonanie badań w kierunku chorób zakaźnych wykracza wprawdzie poza świadczenia w ramach POZ, natomiast zgłaszający się pacjenci mogą uzyskać zalecenia w takich sytuacjach oraz pomoc w interpretacji wyników. 

Borelioza to w ostatnich latach często występujący problem zdrowotny, który, niestety, wywołują także znaczny niepokój wśród pacjentów.  Objawy po ekspozycji jesiennej mogą ujawnić się wiosną. Dlatego cały czas zgłaszają się do nas pacjenci, którzy podejrzewają u siebie boreliozę. Można powiedzieć, że sezon na te infekcje trwa cały rok. Najwięcej obaw związanych z ukłuciem kleszczy jest latem, wtedy zgłasza się najwięcej pacjentów z pytaniami dotyczącymi tego jak postępować, jakie badania wykonać. Radzimy tuż  po ekspozycji  obserwować miejsce ukłucia kleszcza (np. sprawdzać, czy nie pojawia się zaczerwienienie, które stopniowo się powiększa lub czy nie występują objawy grypopodobne, bez gorączki). W razie obaw i pytań warto udać się do lekarza by rozwiać wątpliwości – podkreśla Pani Doktor Izabella Jarecka. 

Pani Doktor Izabella Jarecka przyjmuje w przychodni w Policach przy ulicy Piłsudskiego 6/7. 

root@balticmed

Author root@balticmed

More posts by root@balticmed