Skip to main content

Dr Olesia Krywa

Mamy zaszczyt i przyjemność przedstawić Wam Panią Dr Olesie Krywe,  która już niedługo będzie przyjmować pacjentów w naszej nowej przychodni Balticmed w Policach.

Na początek kilka faktów:
  • Pani Dr Olesia Krywa lekarz medycyny rodzinnej z 16 letnim stażem. Wykształcenie zdobywała zarówno w Polsce jak i na Ukrainie.
  • W 2001 roku ukończyła Akademię Medyczną w Iwano-Frankiwsku, a w 2002 roki rozpoczęła staż podyplomowy na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie.
  • Swój warsztat z zakresu medycyny rodzinnej poszerzyła o wykonywanie USG jamy brzusznej oraz szczepień. Prowadzi także pacjentów z chorobami tarczycy oraz z cukrzycą.

Pacjenci zwracają się do Pani Doktor Krywy z różnymi dolegliwościami.

Choroby tarczycy

Chorują zarówno kobiety, jak i mężczyźni, a nawet dzieci

Zwykle kieruję pacjentów na badania podstawowe takie jak TSH, następnie na USG, po to by sprawdzić dokładnie z jaką chorobą mam doczynienia. Czy jest to nadczynność czy niedoczynność tarczycy. Około 20 procent moich dotychczasowych pacjentów zmagało się z tymi chorobami – mówi dr Krywa.

U dorosłych pierwsze objawy, które powinny zaniepokoić każdego, to osłabienie, zmęczenie, niepokój, problemy z wagą czy z wypadaniem włosów. Jak podkreśla Pani Doktor, należy również badać dzieci pod kątem chorób tarczycy

Bardzo często u młodych mam diagnozuje się niedoczynność tarczycy w ciąży. Może to skutkować również podobną przypadłością u ich dzieci, dlatego też odpowiednia diagnostyka jest tak ważna. Rozpoznając i lecząc niedoczynność tarczycy u ciężarnej możemy uchronić przed tą chorobą jej dzieci! Stąd w pierwszej kolejności młodej mamie zwykle zalecam sprawdzenie poziomu TSH.

Grypa

Medycyna rodzinna to niezwykle wszechstronna dziedzina. W sezonie jesiennym szczególnie często przyjmuję pacjentów z objawami grypy i przeziębieniem.
Na szczęście odpowiednio wcześnie rozpoznana grypa poddaje się leczeniu przyczynowemu. Pacjenci doceniają Panią Doktor Olesię Krywę za jej racjonalną antybiotykoterapię – szczególnie w przypadku najmłodszych pacjentów Pani Doktor zleca leczenie antybiotykiem tylko w przypadku bezwzględnej potrzeby.

Dzieci

Rodzice często zgłaszają się do Pani Doktor ze swoimi maluchami. Dzieci często zmagają się z wysypką, bólem gardła, gorączką czy zapaleniem górnych dróg oddechowych. W przypadku konsultacji pediatrycznych niezwykle istotna jest przyjazna atmosfera – coś z czego Pani Doktor Olesia Krywa słynie w całych Policach.

Pani Doktor Olesia Krywa będzie przyjmować pacjentów w nowej przychodni Balticmed  w Policach od 2 listopada

root@balticmed

Author root@balticmed

More posts by root@balticmed