Skip to main content

Karty ratunkowe ICE

ICE – W RAZIE NAGŁEGO WYPADKU
BO CZASAMI LICZY SIĘ KAŻDA SEKUNDA

Rozpoczęły się wakacje, czas odpoczynku i radości. Niestety w związku z większą liczbą podróżujących zwiększa się także liczba wypadków. Zdając sobie sprawę, że w sytuacji zagrożenia życia liczy się każda minuta, a nawet sekunda, postanowiliśmy wprowadzić w naszej przychodni karty ICE. Od teraz każdy z Was może otrzymać u nas taką kartę i, po jej wypełnieniu, nosić ją w portfelu.

ICE to skrót od frazy „ In Case of Emergency”, czyli „w razie wypadku” i, jak sama nazwa wskazuje, stanowi rodzaj zabezpieczenia w przypadku nagłego zdarzenia, np. wypadku samochodowego. Może przyjąć dwie podstawowe formy, pierwsza polega na umieszczeniu pod hasłem „ICE” w książce telefonicznej komórki numeru do osoby dysponującej największą wiedzą na temat naszego stanu zdrowia. Druga opcja to karta ICE, na której powinny się znaleźć dane kontaktowe najbliższych osób. Dzięki temu obustronna komunikacja pomiędzy zespołem lekarzy a bliskimi poszkodowanego ulega znacznemu usprawnieniu.

Przy ratowaniu życia często niezbędne jest podanie poszkodowanemu odpowiedniej ilości krwi. Ważne jest aby lekarz lub ratownik wiedział jaką grupę należy podać, aby nie pogorszyć stanu pacjenta. Na naszych kartach ICE jest odpowiednie miejsce na tego typu informację.

Nie znasz jeszcze swojej grupy krwi? Z naszym partnerem Synevo przygotowaliśmy 20% zniżkę na określenie grupy krwi dzięki czemu będzie można prawidłowo wypełnić nasze karty ICE.

DLA SIEBIE I SWOICH BLISKICH! JUŻ TERAZ ODBIERZ KARTĘ ICE!
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ

root@balticmed

Author root@balticmed

More posts by root@balticmed