Skip to main content

Powrót do sprawności bez bolesnych i uciążliwych zabiegów? To możliwe!

Drodzy Pacjenci, lato to czas obfitujący w urazy i kontuzje. Istnieje sposób na powrót do sprawności bez bolesnych operacji i uciążliwych zabiegów. W naszych placówkach w Świnoujściu i Mścicach k. Koszalina stosujemy autologiczne terapie fibryną i osoczem bogatopłytkowym.

Osocze i fibryna bogatopłytkowa to preparaty lecznicze uzyskiwane poprzez odwirowanie krwi obwodowej pacjenta. Czynniki te mają fundamentalne znaczenie dla procesów regeneracji organizmu stymulując i wzmacniając jego naturalne procesy naprawcze. Podane w skoncentrowanej formie znacznie przyspieszają powrót do sprawności zmniejszając jednocześnie dolegliwości bólowe, a przy tym są w pełni bezpieczne dla organizmu i małoinwazyjne. Przygotowane z własnej krwi pacjenta preparaty są kompatybilne, hipoalergiczne i nietoksyczne, dzięki czemu ryzyko jakichkolwiek komplikacji zostaje zredukowane do minimum.

A przy jakich dolegliwościach sprawdzi się taka forma leczenia? Przede wszystkim przy uszkodzonych mięśniach, ścięgnach, więzadłach i kościach, podczas leczenia różnych urazów, zaburzeń zrostu kostnego, zapaleń i stanów zwyrodnieniowych stawów, cyst i torbieli kostnych i wielu innych. Aby jednak leczenie było skuteczne, konieczna jest ścisła współpraca chorego z lekarzem. Duże znaczenie odgrywa indywidualnie dobrane do wieku i stanu zdrowia pacjenta postępowanie, a także kontrole lekarskie i rehabilitacja.

Aby umówić się na konsultację ortopedyczną i przejść kwalifikację do zabiegu prosimy o bezpośredni kontakt z naszymi placówkami w Świnoujściu (tel. 502 510 947) lub w Mścicach (tel. 94 31659 78).

Maciej Skrzetuski

Author Maciej Skrzetuski

More posts by Maciej Skrzetuski