AUTORSKIE PROGRAMY PROFILAKTYCZNE

DLA CIEBIE I DLA TWOICH BLISKICH

W trosce o zdrowie Twoje i Twoich bliskich specjaliści Balticmed opracowali unikalne programy profilaktyczne, czyli działania nakierowane na jak najwcześniejsze wykrycie danej jednostki chorobowej lub zagrożenia nią. Za pomocą prostych oraz, co istotne, nieinwazyjnych badań laboratoryjnych i/lub obrazowych jesteśmy w stanie zdiagnozować problem  jeszcze zanim da on jakiekolwiek objawy. Dzięki temu szanse na całkowite wyleczenie znacznie wzrastają, cały proces przebiega o wiele szybciej, a pacjent unika dyskomfortu i komplikacji towarzyszących zwykle późnemu stadium choroby.

Aktualne programy profilaktyczne

USG tętnic szyjnych

Termin:
01.06.2018 - 30.06.2019
Dni tygodnia:
Godziny:
Placówka:
Balticmed Prawobrzeże
ul. Kosynierów 14/U1
70-786 Szczecin

USG tarczycy

Termin:
01.06.2018 - 30.06.2019
Dni tygodnia:
Godziny:
Placówka:
Balticmed Prawobrzeże
ul. Kosynierów 14/U1
70-786 Szczecin

USG węzłów chłonnych szyi

Termin:
01.06.2018 - 30.06.2019
Dni tygodnia:
Godziny:
Placówka:
Balticmed Prawobrzeże
ul. Kosynierów 14/U1
70-786 Szczecin

USG tarczycy

Termin:
01.06.2018 - 30.06.2019
Dni tygodnia:
poniedziałek, środa
Godziny:
16:00 - 18:00
Placówka:
Balticmed Warszewo
ul. Maciejkowa 64/2
71-784 Szczecin

Dla dzieci, dla dorosłych, dla każdego

Programy profilaktyczne Balticmed dedykowane są osobom w każdym wieku, począwszy od dzieci, poprzez dorosłych aż do seniorów. W skład naszej kadry wchodzą zarówno lekarze rodzinni, interniści, jak i pediatrzy, którzy poza biegłą znajomością swoich dziedzin oraz doświadczeniem reprezentują również wysokie zdolności interpersonalne. Dzięki temu wszystkie wizyty są nie tylko w pełni profesjonalne i dostosowane do potrzeb danego pacjenta, ale również odbywają się w przyjaznej, swobodnej atmosferze, co docenią przede wszystkim najmłodsi oraz ich opiekunowie.

Szybko, sprawnie, “na miejscu”

Dogodna lokalizacja placówek Balticmed, położonych w centrach szczecińskich osiedli i pobliskich miejscowości to gwarancja dużej oszczędności czasu oraz możliwość uniknięcia męczących dojazdów. Telefoniczny system umawiania wizyt oraz krótkie terminy ograniczają do niezbędnego minimum czas spędzany w poczekalni oraz redukują kolejki. Co niemniej istotne, każda z naszych przychodni dysponuje własnym punktem pobrań badań biochemicznych, a placówki przy ul. Kosynierów w Szczecinie oraz w Stepnicy wyposażone są w wysokiej klasy sprzęt do USG. W ten sposób cała należąca do programu profilaktycznego diagnostyka odbywa się w jednym miejscu, co stanowi duże ułatwienie zarówno dla pacjentów, jak i dla lekarzy.

Dlaczego programy profilaktyczne są takie ważne?

SKUTECZNE ZAPOBIEGANIE

Umożliwiając wczesne wykrycie zagrożenia daną jednostką chorobową programy profilaktyczne pozwalają, poprzez kontrolowanie czynników ryzyka, zminimalizować niebezpieczeństwo zapadnięcia na nią.

SZYBKIE WYKRYWANIE

Prawidłowe zdiagnozowanie choroby w jej wczesnym stadium daje szansę na szybkie wdrożenie odpowiedniego postępowania i uniknięcie poważniejszych następstw w przyszłości.

PEWNIEJSZE EFEKTY

Szybkie postawienie diagnozy i rozpoczęcie leczenia znacząco zwiększa szansę na powrót do pełni zdrowia, co z kolei minimalizuje ryzyko powikłań lub trwałego inwalidztwa.

BUDOWANIE ŚWIADOMOŚCI

Nie do przecenienia są walory edukacyjne programów profilaktycznych, które, poprawiając świadomość ludzi, kształtują zachowania i umiejętności prowadzące do zachowań prozdrowotnych.