Skip to main content

Szkoła Rodzenia – chustonoszenie, usługi dodatkowe

Drogie Mamy, czy wiecie, że pierwszy „wózek dziecięcy” został zaprojektowany ok. 1733 roku? Pojazd zbudowany został przez angielskiego architekta Williama Kenta na zamówienie księcia Devonshire. Miał kształt muszli z rozkładanym daszkiem i dwie pary kół. Podwozie stanowiła wykonana z brązu rama, miał także dyszel i… uprząż dla psa… Był to rodzaj pojazdu, który należało ciągnąć. Pierwszą produkcję wózków na szerszą skalę, które można pchać, rozpoczęto dopiero w połowie XIX wieku. Pojawia się zatem pytanie jak radzono sobie z transportem dzieci wcześniej?

Jak widać wózek, który jest teraz elementem wręcz koniecznym, powstał dosyć późno. Choć dla wielu osób chustonoszenie wydaje się metodą nową, to na różne sposoby i w różnych kulturach było obecne przez tysiące lat! Warto zatem zgłębić metodę nie tylko w teorii, ale przede wszystkim w praktyce, np. podczas naszych zajęć dodatkowych w Szkole Rodzenia. O dostępne terminy zajęć chustonoszenia pytajcie pod nr telefonu 𝟕𝟐𝟕 𝟔𝟖 𝟔𝟖 𝟔𝟖 bądź wyślijcie maila na adres szkolarodzenia@balticmed.pl. Więcej o tej metodzie oraz o innych usługach dodatkowych znajdziecie tutaj.

Dbajcie o siebie i swoich bliskich! Chcemy wspólnie pogłębiać wiedzę, żeby jeszcze lepiej móc opiekować się maluszkiem! To główny cel naszych dodatkowych spotka i przygotowanych propozycji usług nierefundowanych przez NFZ.

Maciej Skrzetuski

Author Maciej Skrzetuski

More posts by Maciej Skrzetuski