Skip to main content

Diabetolog to lekarz zajmujący się leczeniem cukrzycy i jej powikłań. Ta poważna choroba charakteryzująca się podwyższonym poziomem glukozy we krwi związana jest z niedoborem wytarzanego przez trzustkę hormonu insuliny. Wśród czynników wpływających na rozwój tej dolegliwości na szczególną uwagę zasługują uwarunkowania genetyczne, otyłość, nieodpowiednie odżywianie i siedzący tryb życia. Co istotne, z cukrzycą borykają się obecnie nie tylko osoby starsze, ale również młode, a dotknięty chorobą procent społeczeństwa nieustannie rośnie. Skalę problemu dobitnie ilustruje stanowisko ONZ, które uznało cukrzycę za epidemię XXI wieku.

Edukacja, diagnostyka, terapia

W Balticmed w pełni doceniamy wagę problemu i dokładamy wszelkich starań aby nie tylko poprawić komfort życia chorych, ale również promować działania profilaktyczne. Bardzo ważną część każdej wizyty stanowi edukacja nakierowana na wyjaśnienie podstawowych zasad terapii przeciwcukrzycowej i wykorzenienie negatywnych nawyków. Następnie, po postawieniu szczegółowej diagnozy, lekarz ustala zindywidualizowany plan leczenia. W ten sposób zapewniamy naszym pacjentom podejście holistyczne, obejmujące nie tylko wsparcie dla nich samych ale również dla ich najbliższego otoczenia.

Nie bagatelizuj symptomów

Jak niezbicie dowodzą statystki, nawet 40-50 % przypadków cukrzycy jest błędnie diagnozowana i leczona, dlatego, w razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów, należy niezwłocznie udać się do zaufanego, doświadczonego diabetologa. Jako sygnał alarmowy powinniśmy potraktować zaburzenia glikemii, choroby metaboliczne, zły stan jamy ustnej, problemy z równowagą węglowodanową w czasie ciąży. Ponadto, osoby ze zdiagnozowaną cukrzycą muszą się zgłosić do specjalisty w sytuacji wystąpienia reakcji alergicznej na insulinę lub niepokojących objawów ze strony narządu wzroku, nerek lub naczyń krwionośnych. Celem przygotowania się do wizyty należy przygotować całą posiadaną dokumentację medyczną, również tę dotyczącą innych chorób, szczególnie metabolicznych. Osoby ze zdiagnozowaną cukrzycą powinny też zabrać dzienniczek diabetyka.

CENNIK

Sprawdź ceny konsultacji w wybranej przez Ciebie placówce:

Cennik

Dostępne w placówkach:

Przychodnia Kalisz Pomorski

Centrum Medyczne Kaszubska