Skip to main content

Co nowego w Balticmed? Neonatolog w CM Balticmed Kaszubska!

Kochani Pacjenci, co nowego w Balticmed? Z przyjemnością informujemy, że w Centrum Medycznym Balticmed Kaszubska (Szczecin, ul. Kaszubska 52) uruchamiamy nową poradnię specjalistyczną! Konsultacji udzielać będzie pediatra, neonatolog lek. Izabela Chmielewska-Sak!

Lek. Izabela Chmielewska-Sak jest pediatrą i neonatologiem – nie tylko ze specjalizacji, ale także z zamiłowania. Akademię Medyczna ukończyła w 1995 roku. Pracę w Oddziale Neonatologicznym, a następnie w Oddziale Pediatrycznym rozpoczęła zaraz po studiach. W jej trakcie stale podwyższała swoje kwalifikacje o liczne szkolenia i staże naukowe w znanych Ośrodkach Klinicznych w Polsce. Następnie samodzielnie prowadziła Oddział Neonatologiczny dzięki czemu nabyła niezbędne umiejętności w prawidłowym leczeniu i diagnostyce noworodków. Na co dzień udziela także porad z zakresu pielęgnacji dziecka, laktacji, pierwszej pomocy i szczepień, w ramach współpracy z naszą Szkołą Rodzenia.

Na czym polega praca neonatologa? Neonatolog rozpoczyna swoją opiekę już bezpośrednio po porodzie. Ocenia, czy dziecko prawidłowo adaptuje się do życia w nowym dla niego środowisku, sprawdza funkcje życiowe, oraz czy nie doszło do urazów i komplikacji okołoporodowych, kwalifikuje do pierwszych szczepień i dodatkowych badań. Do tego specjalisty trafiają również maluchy, u których zdiagnozowano wszelkie zaburzenia zdiagnozowane jeszcze w okresie płodowym i poporodowym.
Kiedy udać się na wizytę?

Aktualnie zaleca się, aby każde nowonarodzone dziecko odbyło w pierwszych 4 tygodniach życia tzw. wizytę patronażową, czyli kompleksowe badanie profilaktycznie, aby potwierdzić prawidłową charakterystykę jego rozwoju lub wychwycić ewentualne nieprawidłowości. Do poradni neonatologicznej powinni także bezwzględnie zgłosić się rodzice, których zaniepokoi cokolwiek w wyglądzie lub zachowaniu maluszka w pierwszych tygodniach jego życia. Wśród podstawowych alarmujących objawów należy wymienić małą aktywność ruchową, brak apetytu, zaburzenia oddychania, zmiany skórne, biegunki, zaparcia, nadmierne ulewanie i wymioty, brak reakcji na bodźce zewnętrzne, a także nieprawidłowe napięcie mięśniowe.

Od teraz na konsultacje neonatologiczne i pediatryczne możecie zapisać się w Centrum Medycznym Balticmed Kaszubska (tel. 573 871 424, kaszubska@balticmed.pl). Cennik jest dostępny tutaj. Wizyty można także umawiać przez portal Znany Lekarz

Maciej Skrzetuski

Author Maciej Skrzetuski

More posts by Maciej Skrzetuski