Skip to main content

Podsumowanie I edycji programu bezpłatnych badań profilaktycznych USG tętnic szyjnych!

Kochani Pacjenci, I edycja bezpłatnego programu USG tętnic szyjnych dobiegła końca! W ciągu ostatnich miesięcy odwiedziliśmy wszystkie przychodnie. Oczywiście to nie nie oznacza końca naszych działań profilaktycznych, więcej przeczytacie poniżej!

Zanim przejdziemy do tego co dalej, kilka słów o zakończonej edycji programu. W 14. lokalizacjach przychodni badanie przeszło kilkuset Pacjentów, a u blisko 150 osób wykryliśmy potencjalnie groźne patologie, wymagające dalszej diagnostyki i ewentualnego leczenia!
Oczywiście nie oznacza to, że każdy z tych pacjentów będzie wymagał leczenia operacyjnego, jednak wczesna diagnoza zawsze umożliwia zaplanowanie odpowiedniego postępowania prewencyjnego. Jest to szczególnie ważne w przypadku dolegliwości, na jakie nakierowane jest USG tętnic szyjnych, czyli zmian miażdżycowych i podwyższonego ryzyka wystąpienia udaru niedokrwiennego.

Aktualnie rozpoczęliśmy prace nad II edycją programu! O szczegółach, w tym zakresie realizowanych badań, będziemy informować na naszym profilu FB oraz na stronie internetowej, gdzie w specjalnie dedykowanej zakładce znajdziecie aktualne informacje o realizowanych przez nas działaniach profilaktycznych.

Maciej Skrzetuski

Author Maciej Skrzetuski

More posts by Maciej Skrzetuski