Skip to main content

Regularne badania profilaktyczne w pracowniach USG

Drodzy Pacjenci, zbliżamy się do października, czyli miesiąca walki z rakiem, a 15 października jest dniem walki z rakiem piersi. Nowotwory złośliwe gruczołu sutkowego są jednymi z najczęściej występujących wśród kobiet. Stanowią w Polsce około 23% wszystkich zachorowań i są odpowiedzialne za około 14% zgonów z powodu nowotworów złośliwych u kobiet. Podczas gdy w Europie zachodniej liczby te maleją, w Polsce nadal rosną… Statystyki są porażające. Pamiętajcie, że profilaktyka to podstawa. Regularne badania, w tym samobadanie, a także badania obrazowe: ultrasonograficzne i mammograficzne dają możliwość szybkiego zdiagnozowania nieprawidłowości, dlatego tak ważne jest systematyczne odwiedzanie pracowni USG i mammograficznej.

USG i mammografia są badaniami komplementarnymi, uzupełniającymi się, aczkolwiek wykonywanie profilaktycznych badań USG zalecane jest w pierwszej kolejności przede wszystkim pacjentkom młodszym, do 40 roku życia, a mammografia po 40 r. ż. Co oczywiście nie oznacza, że USG po 40 roku życia nie ma wartości diagnostycznej. W Przychodni Szczecin-Śródmieście, u specjalisty lek. Katarzyny Drozdowskiej (https://bit.ly/ZL_KDrozdowska), wykonacie to oraz wiele innych badań USG. Lek. Katarzyna Drozdowska w 2020 roku zdała europejski egzamin specjalizacyjny, potwierdzając swoje umiejętności m. in. w zakresie ultrasonografii piersi. Pełen zakres usług oraz ceny, znajdziecie tutaj. Ponadto przypominamy, że pacjentom sieci Balticmed przysługuje niższa cena.

Pamiętajcie, regularne badania profilaktyczne pozwolą Wam na wczesne wykrycie nieprawidłowości. W trosce o Wasze zdrowie, będziemy Wam o tym przypominać. Pozostańcie zdrowi.

Maciej Skrzetuski

Author Maciej Skrzetuski

More posts by Maciej Skrzetuski