Skip to main content

Szkoła Rodzenia Balticmed – usługi dodatkowe

Drogie Mamy, w ramach naszej Szkoły Rodzenia macie możliwość uczestniczenia w bezpłatnych zajęciach opracowanych specjalnie z myślą o Was i Waszych maluszkach! Wszystkie szczegóły znajdziecie na stronie naszej Szkoły Rodzenia. Jednak specjalnie na Wasze życzenie powstały również usługi dodatkowe, nierefundowane przez NFZ. Jakie?

W kilku słowach je przybliżymy, po szczegóły zajrzyjcie tutaj.

  • Przyjazna pielęgnacja z użyciem techniki NDT Bobath – macie możliwość pogłębienia zdobytej wiedzy i umiejętności w zakresie opieki nad bobasem. Choć technika stworzona została przede wszystkim z myślą o wcześniakach, maluszkach z zaburzeniami układu nerwowego oraz mięśniowo-szkieletowego, to stanowi skuteczną, neurorozwojową koncepcję usprawniania ruchowego wszystkich niemowlaków.
  • Wstęp dla osoby towarzyszącej – czasami najważniejszym jest po prostu wsparcie najbliższej nam osoby. Wspólne uczestnictwo w szkole rodzenia pozwala osobom towarzyszącym nauczyć się jak wesprzeć kobietę w ostatnich tygodniach ciąży, jak zachowywać się w czasie połogu i późniejszym okresie.
  • Przyłóżkowy pomiar bilirubiny – żółtaczka występuje u większości noworodków fizjologicznie i jest wynikiem adaptacji adaptacji dziecka do środowiska zewnętrznego. W niektórych przypadkach jednak za żółtaczką stoją inne czynniki i/lub poziom bilirubiny we krwi jest na tyle duży (hiperbilirubinemia), że maluch wymaga dodatkowej diagnostyki i wdrożenia dostosowanej terapii. Dlatego w czasie wizyty poporodowej możemy wykonać taką usługę.
  • Chustonoszenie – ogromnym atutem tego rozwiązanie jest nie tylko posiadanie „wolnych rąk”, ale przede wszystkim poczucie bliskości, bezpieczeństwa przez maluszka, nauka schematu własnego ciała, a przy tym prawidłowe ustawienie stawów biodrowych i kręgosłupa, właśnie dzięki chuście.

Wprowadzenie usług dodatkowych jest odpowiedzią na Wasze potrzeby. Zgodnie z ich ideą nabędziecie dodatkowych umiejętności w sprawowaniu opieki nad Waszymi pociechami. Dbajcie o siebie i swoich bliskich!

Maciej Skrzetuski

Author Maciej Skrzetuski

More posts by Maciej Skrzetuski