Skip to main content

Przygotujemy Cię do nowej roli w życiu

Narodziny dziecka są jednym z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w życiu każdego z nas, jednak czas ten obfituje również w liczne troski, niepokoje i napięcia. Jedną z najlepszych metod radzenia sobie z tymi problemami (i zapobiegania przyszłym) jest edukacja oferowana przez szkołę rodzenia. Odbywające się w przyjaznej atmosferze, w grupie innych przyszłych mam seminaria pozwalają nie tylko zdobyć potrzebną wiedzę, ale również nawiązać nowe relacje towarzyskie, znaleźć wsparcie i zrozumienie.

Zajęcia prowadzi Kasia Misiuk – położna z olbrzymim doświadczeniem dydaktycznym i praktycznym, a także lekarze pediatrzy i fizjoterapeuci, którzy uzupełniają zespół edukacyjny szkoły rodzenia, omawiając przydatne zagadnienia z zakresu fizjologii i patologii wieku noworodkowego i niemowlęcego.

Odkryj w sobie rodzica

Szkoła rodzenia dedykowana jest kobietom, które ukończyły 20 tydzień ciąży i są na etapie wyboru położnej środowiskowo-rodzinnej. Zajęcia odbywają się w kameralnych grupach liczących maksymalnie 10 par. Starannie opracowana formuła kursu stanowiąca kombinację tradycyjnego wykładu i zajęć praktycznych pozwala na przekazanie w przystępny sposób całej potrzebnej na nowym etapie życia wiedzy. W naszej Szkole Rodzenia poruszamy między innymi zagadnienie porodu aktywnego oraz naturalnych metod łagodzenia bólu porodowego. Uczymy się technik relaksacji, oddychania, masażu oraz pozycji wertykalnych. Szeroko omawiamy problematykę karmienia naturalnego jako optymalnego sposobu żywienia niemowlęcia oraz uczymy przyszłych rodziców pielęgnacji noworodka, w tym chwytania, przebierania i kąpania. Każdemu uczestnikowi zajęć poświęcamy maksymalną ilość czasu cierpliwie odpowiadając na wszelkie pytania, rozwiewając wątpliwości i obawy.

Fachowa opieka poporodowa

Zdajemy sobie sprawę, że wdrożenie się w nową rolę wymaga czasu, dlatego świadczymy usługi w ramach opieki poporodowej nad matką i dzieckiem na terenie Szczecina, Polic, Goleniowa, Stepnicy, Przybiernowa, Czaplinka, Kalisza Pomorskiego i ich okolic. Nasza położna dojeżdża do domu pacjentki, gdzie służy radą i pomocą oraz przeprowadza kontrolę zdrowia noworodka. Ocenia między innymi masę ciała, kolor skóry, stan pępka oraz odruchy neurologiczne. Pozwala to na szybkie wykrycie wszelkich nieprawidłowości i usunięcie ich przyczyny, co tym samym zapobiega poważniejszym problemom w przyszłości. Dodatkowo położna pomaga w rozwiązywania problemów z laktacją oraz radzi w sprawach żywienia, szczepień, suplementacji, spacerów i pielęgnacji.