AUTORSKIE PROGRAMY PROFILAKTYCZNE

DLA CIEBIE I DLA TWOICH BLISKICH

W trosce o zdrowie Twoje i Twoich bliskich specjaliści Balticmed opracowali unikalne programy profilaktyczne, czyli działania nakierowane na jak najwcześniejsze wykrycie danej jednostki chorobowej lub zagrożenia nią. Za pomocą prostych oraz, co istotne, nieinwazyjnych badań laboratoryjnych i/lub obrazowych jesteśmy w stanie zdiagnozować problem  jeszcze zanim da on jakiekolwiek objawy. Dzięki temu szanse na całkowite wyleczenie znacznie wzrastają, cały proces przebiega o wiele szybciej, a pacjent unika dyskomfortu i komplikacji towarzyszących zwykle późnemu stadium choroby.

aktualne programy profilaktyczne

Terminy i miejsca wykonywania badań uzyskasz w każdej Naszej placówce.

spirometria

Spirometria to metoda diagnostyki układu oddechowego, podczas której sprawdza się pojemność i objętość płuc oraz ocenia przepływ powietrza znajdującego się w płucach i oskrzelach przy różnych fazach cyklu oddechowego. Wskazaniem do wykonania badania jest astma oskrzelowa lub jej podejrzenie, przewlekły kaszel z odkrztuszaniem dużej ilości wydzieliny, świszczący oddech oraz powracające infekcje. Spirometria jest też kluczowa w profilaktyce i leczeniu POChP, czyli przewlekłej obturacyjnej choroby płuc.

usg

Ultrasonografia to podstawowa metoda diagnostyki obrazowej. Pozwala w zupełnie bezpieczny, nieinwazyjny i bezbolesny sposób precyzyjnie ocenić wielkość, kształt i strukturę poszczególnych narządów. Jako taka, umożliwia wczesne wykrycie wszelkich zmian i nieprawidłowości, takich jak choroby tarczycy, serca, narządów jamy brzusznej, narządów rozrodczych czy węzłów chłonnych. USG jest również nieocenionym narzędziem diagnostycznym stosowanym u kobiet w ciąży celem monitorowania poszczególnych faz rozwoju dziecka.

badanie słuchu

Badanie słuchu ma na celu określenie progu słuchu, czyli minimalnego natężenia dźwięku słyszanego przez pacjenta. Tym samym pozwala na wczesne wykrycie ewentualnych ubytków słuchu oraz, w przypadku małych dzieci, szybkie stwierdzenie wszelkich nieprawidłowości w rozwoju. Wskazaniem do przeprowadzenia badania jest występowanie lub podejrzenie niedosłuchu, problemy z utrzymaniem równowagi, zawroty głowy, a także uporczywe szumy uszne. Badanie słuchu jest proste, w pełni bezpieczne, bezbolesne i szybkie.

Dla dzieci, dla dorosłych, dla każdego

Programy profilaktyczne Balticmed dedykowane są osobom w każdym wieku, począwszy od dzieci, poprzez dorosłych aż do seniorów. W skład naszej kadry wchodzą zarówno lekarze rodzinni, interniści, jak i pediatrzy, którzy poza biegłą znajomością swoich dziedzin oraz doświadczeniem reprezentują również wysokie zdolności interpersonalne. Dzięki temu wszystkie wizyty są nie tylko w pełni profesjonalne i dostosowane do potrzeb danego pacjenta, ale również odbywają się w przyjaznej, swobodnej atmosferze, co docenią przede wszystkim najmłodsi oraz ich opiekunowie.

Szybko, sprawnie, „na miejscu”

Dogodna lokalizacja placówek Balticmed, położonych w centrach szczecińskich osiedli i pobliskich miejscowości to gwarancja dużej oszczędności czasu oraz możliwość uniknięcia męczących dojazdów. Telefoniczny system umawiania wizyt oraz krótkie terminy ograniczają do niezbędnego minimum czas spędzany w poczekalni oraz redukują kolejki. Co niemniej istotne, każda z naszych przychodni dysponuje własnym punktem pobrań badań biochemicznych, a część placówek wyposażona jest w wysokiej klasy sprzęt do USG. W ten sposób cała należąca do programu profilaktycznego diagnostyka odbywa się w jednym miejscu, co stanowi duże ułatwienie zarówno dla pacjentów, jak i dla lekarzy.

Dlaczego programy profilaktyczne są takie ważne?

SKUTECZNE ZAPOBIEGANIE

Umożliwiając wczesne wykrycie zagrożenia daną jednostką chorobową programy profilaktyczne pozwalają, poprzez kontrolowanie czynników ryzyka, zminimalizować niebezpieczeństwo zapadnięcia na nią.

SZYBKIE WYKRYWANIE

Prawidłowe zdiagnozowanie choroby w jej wczesnym stadium daje szansę na szybkie wdrożenie odpowiedniego postępowania i uniknięcie poważniejszych następstw w przyszłości.

PEWNIEJSZE EFEKTY

Szybkie postawienie diagnozy i rozpoczęcie leczenia znacząco zwiększa szansę na powrót do pełni zdrowia, co z kolei minimalizuje ryzyko powikłań lub trwałego inwalidztwa.

BUDOWANIE ŚWIADOMOŚCI

Nie do przecenienia są walory edukacyjne programów profilaktycznych, które, poprawiając świadomość ludzi, kształtują zachowania i umiejętności prowadzące do zachowań prozdrowotnych.